TOKİ Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs'ta!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından emeklilere özel olarak inşa ettirilecek olan TOKİ Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs'ta çekilecek

TOKİ Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs'ta!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından emeklilere özel olarak inşa ettirilecek olan TOKİ Aksaray Merkez emekli kuraları 12 Mayıs'ta çekilecek. Konut Belirleme Kurası için yer ve saat daha sonra idare tarafından açıklanacak. 

TOKİ Aksaray Merkez emekli evleri projesinde hak sahibi olanlara konutları, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat bedelleri için 180 ay vade ve 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 

Hak sahibi belirleme kurası sonrasında, asil olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Konutu belli olan alıcılar ise idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Aksaray Şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Sözleşme imzalama aşamasında; 

* Aksaray il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

* Başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir konutunun bulunmadığına daire belge,

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, 

* Başvuru sahibi emekli ise, SGK'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi. 

Firma Bilgisi: Toki