TOKİ alt gelir grubu şartları 2015!

2015 yılından TOKİ alt gelir grubu evlerine nasıl başvurulacak? TOKİ alt gelir grubu şartları 2015 listesi için tıklayın.

TOKİ alt gelir grubu şartları 2015!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)'nin alt gelir grubuna yönelik inşa ettiği evlere başvuru şartları 2015 yılında değişikliğe uğradı mı? TOKİ alt gelir grubu şartları 2015 listesi şöyle;

TOKİ alt gelir grubu başvuru şartları:

1. T.C. vatandaşı olmak,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olmak,

•Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç ) yıldır ikamet ediyor olmak veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmak, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak, ancak,

•Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.100 TL olarak uygulanacaktır.)

Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;

•1. Kategori olan"Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin" ,

•2. Kategori olan"İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi , Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerinin" ,

•3. Kategori olan "En az %40 Engelli Vatandaşların"

•4. Kategori olan "Diğer alıcı adaylarının"

Başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecek.

8. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 

Firma Bilgisi: Toki