TOKİ Amasya Merzifon kura sonuçları 2015 listesi belli oldu mu?

TOKİ Amasya Merzifon kura çekilişi 20 Nisan 2015’te (bugün) çekiliyor. Peki TOKİ Amasya Merzifon kura sonuçları 2015 listesi açıklandı mı?

TOKİ Amasya Merzifon kura sonuçları 2015 listesi belli oldu mu?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi projesindeki 220 adet konutun kura çekilişi 20 Nisan 2015’te yani bugün çekilecek. TOKİ Amasya Merzifon kura çekilişi, Merzifon Bağlarbaşı Düğün Salonu'nda saat 10:00'da yapılacak. TOKİ Amasya Merzifon kura sonuçları 2015 listesi ise çekilişten sonra açıklanacak. 

Başvuru sürecinin 31 Mart 2015’te sona erdiği konutların fiyatları 82 bin lira ila 109 bin lira olarak belirlendi. 180 aya kadar vadelendirme yapılacak konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 404 lira ila 532 lira arasında değişiyor.

TOKİ Amasya Merzifon kura çekilişi ile ilgili olarak TOKİ tarafından yayınlanan bilgilendirme aşağıda yer alıyor;

“1. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

3. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

4. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 22 Nisan 2015 tarihinden itibaren T.Halk Bankası A.Ş. Merzifon Şubesi’nden geri alabilecektir.

“Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 20 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

 Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

 Konut sayısının % 30’u kadar yedek alıcı belirlenecektir.

 Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.”

TOKİ Amasya Merzifon kura sonuçları 2015 listesi için sitemizi takip etmeye devam edin.

 

Firma Bilgisi: Toki