TOKİ Amasya Merzifon kurası nerede çekilecek?

TOKİ Amasya Merzifon kurası 3 gün sonra çekilecek. Peki TOKİ Amasya Merzifon kurası nerede çekilecek?

TOKİ Amasya Merzifon kurası nerede çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Amasya Merzifon emekli projesinde 150 konutun başvuru süreci 30 Aralık’ta sona erdi. TOKİ Amasya Merzifon kura çekilişi ise 21 Ocak 2016’da yapılacak. Kura, Merzifon Belediye Başkanlığı Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisleri’nde çekilecek.

2+1 olarak tasarlanan Amasya Merzifon TOKİ evleri, 87 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 290 liradan başlayacak, 425 liraya kadar çıkacak.

TOKİ Amasya Merzifon kurasında, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 25 Ocak 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası’nın yetkili şubelerinden geri alabilecek.

TOKİ Amasya Merzifon sözleşmesi için gerekli belgeler

TOKİ Amasya Merzifon kurasında konutu belli olanlarla imzalanacak sözleşme için gerekli belgeler ise şöyle:

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Sivas il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belge,

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri.