TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. başvuruları 16 Mart’ta!

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. Alt Gelir Grubu projesi kapsamında toplam 220 konutun başvuru süreci 16 Mart 2015 tarihinde başlıyor.

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. başvuruları 16 Mart’ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Amasya'da hayata geçirilen TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. Alt Gelir Grubu projesinde 220 adet konut, 16 Mart 2015 tarihinde satışa çıkarılıyor. 31 Mart 2015 tarihine kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası'nın Merzifon Şubesi aracılığıyla yapılabilecek.

Daire fiyatlarının 82 bin TL ile 109 bin TL arasında değiştiği TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. projesinde 180 aylık vadelerle konut sahibi olunabilecek. Projede aylık taksitler ise 404 TL'den başlayarak, 532 TL'ye kadar yükselecek.

Amasya Merzifon TOKİ satılık evler başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor;

"BAŞVURU ŞARTLARI:
1. T.C. vatandaşı olması,

2. Amasya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

• Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

• Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

• Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki