TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi kurası ne zaman çekilecek?

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi kurası 20 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi kurası ne zaman çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Amasya'da inşa edilen TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi projesi kapsamında satışa sunulan 220 konutun başvuru süreci 31 Mart 2015 tarihinde sona ermişti. Peki TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi kurası ne zaman çekilecek?

Ev fiyatlarının 82 bin lira ila 109 bin lira arasında değiştiği TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi kurası 20 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. 220 aileyi ev sahibi yapacak çekiliş, noter huzurunda yapılacak.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasıyla ilgili TOKİ tarafından yayınlanan bilgilendirme aşağıda yer alıyor;

*Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

*Konut sayısının % 30'u kadar yedek alıcı belirlenecektir.

*Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.
 

Firma Bilgisi: Toki