TOKİ Anadolu atılımını sürdürüyor

TOKİ Adana Ceyhan'da inşa edilecek 499 ve Konya Kadınhanı'nda inşa edilecek 166 konutluk projelerin ihalelerini gerçekleştirdi

TOKİ Anadolu atılımını sürdürüyor

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Anadolu şehirlerine yönelik imar hamlesi sürüyor. Adana Ceyhan'a 499, Konya Kadınlanı'na ise 166 konut inşa edecek olan TOKİ, bu projelere ait ihaleleri dün (27 Nisan'da) gerçekleştirdi.

TOKİ'den Ceyhan'a 499 konut
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin Adana Ceyhan ilçesine inşa edeceği 499 konutluk projeye ilişkin ihale, ayrıca ticaret merkezi ve altyapı-çevre düzenlemelerini ide kapsıyor. Söz konusu yatırımda yer alacak 499 konutun 331 adedi 2+1 168 adedi ise 3+1 tipinde inşa edilecek. TOKİ Adana Ceyhan Konutları zemin+6 kat şeklinde inşa edilecek

Konya Kadınhanı'na 166 konut
TOKİ tarafından dün ihalesi gerçekleştirilen bir diğer belde de Konya Kadınhanı ilçesi olacak. Bölgeye toplam 166 adet konut inşa edilecek. Gerçekleştirilen ihale kapsamında ticaret merkezi ve cami inşaatlarının yanı sıra, çevre ve altyapı düzenleme işleri de dahil olacak.

TOKİ Anadolu atılımını sürdürüyor

Zemin+3 kat ve zemin +5 kat şeklinde farklı yüksekliklerde inşa edilecek olan TOKİ Konya Kadınhanı'nda 2+1 ve 3+1 tipi dairelere yer verilecek. 118 adet konutun 2+1, 48 konutun ise 3+1 tipinde gerçekleştirildiği projede geleneksel mimari örneklere yer verilecek. Projenin cephe tasarımında ise modern anlayışa yakın bir üslup kullanılacak. 

TOKİ Anadolu atılımını sürdürüyor

Firma Bilgisi: Toki