TOKİ Ankara Aktaş Konutları başvuruları 1 Aralık’ta

TOKİ Ankara Aktaş Konutları 1 Aralık’ta satışa çıkarılıyor. Projede fiyatlar 101 bin TL’den başlıyor.

TOKİ Ankara Aktaş Konutları başvuruları 1 Aralık’ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara'da start verilen TOKİ Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap Konutları, 1 Aralık 2014 tarihinde satışa çıkarılıyor. 19 Aralık 2014'e kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası'nın tüm şubelerine yapılabilecek.

Toplam 151 konutun satışa çıkarılacağı TOKİ Ankara Aktaş Evleri'nin fiyatları minimum 101 bin TL'den başlıyor, maksimum 169 bin TL'ye kadar yükseliyor. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25'lik kısmının peşinat olarak ödeneceği Ankara Aktaş TOKİ Evleri için 96, 108 ve 120 aylık vadeler yapılacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 631 TL'den başlıyor.


TOKİ Ankara Aktaş Konutları başvuru koşulları şöyle;
Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 01 Aralık - 19 Aralık 2014 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili "Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi"ni imzalayacaklardır.

Firma Bilgisi: Toki