TOKİ Ankara Altındağ Aktaş kurasına 2 gün kaldı

TOKİ Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap projesinde 151 konutun sahiplerinin belirleneceği kura, 24 Aralık 2014 tarihinde çekilecek.

TOKİ Ankara Altındağ Aktaş kurasına 2 gün kaldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ankara'da konumlandırılan TOKİ Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap projesinde toplam 151 adet konut için başvuru süreci tamamlanırken, konutların sahiplerinin belirlenmesi için geri sayım da başladı. Projeni 'Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası' 24 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Ankara Altındağ Aktaş kurası ile ilgili olarak TOKİ tarafından verilen bilgiler ise aşağıda yer alıyor;

"Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

* "İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs Ve Vatani Hizmet Gazilerine" 8 adet kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

* "%40 Engelli Vatandaşlara" 8 adet kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

* Diğer Konut Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

*Kura çekim işlemleri yukarıda belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde "Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası" çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik olacaktır.

*Kuranın çekileceği yer, ilgili Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinde ve İdarenin web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulacaktır."

Firma Bilgisi: Toki