TOKİ Ankara Altındağ Başpınar’da engelliler için başvurular başladı

TOKİ Ankara Altındağ Başpınar projesinde 39 adet konut için engelli başvuruları 22 Aralık 2014 yani bugün itibariyle başladı. Başvuru şartları için tıklayın.

TOKİ Ankara Altındağ Başpınar’da engelliler için başvurular başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ankara'da konumlandırılan TOKİ Ankara Altındağ Başpınar projesinde toplam 39 adet konut için geri sayım başladı. Yüzde 40 engelli vatandaşların başvuru yapabileceği söz konusu konutlara 22 Aralık 2014 (bugün) tarihinden itibaren başvuru yapılabilecek. 31 Aralık 2014'e kadar devam edecek başvuruları, Halk Bankası'nın tüm şubeleri kabul edecek.

2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlanan 39 adet konut için fiyatlar da belli oldu. Buna göre, en düşük konut fiyatı 99 bin TL iken, en yüksek konut fiyatı 134 bin TL olarak belirlendi. TOKİ Ankara Altındağ Başpınar Evleri için bu fiyatların yüzde 10, 15 veya 25'lik kısmı peşinat olarak verilecek. 96, 108 ve 120 aylık vadelerin yapılacağı projede aylık taksitler ise 619 TL ile 1.264 TL arasında değişecek.

Başvuru şartları neler?
Projeden konut sahibi olmak niyetindeyseniz, başvuru şartlarına göz atmanızda fayda var. İşte TOKİ tarafından yayınlanan TOKİ Ankara Altındağ Başpınar projesine başvuru şartları:

"Konut almak için en az %40 Engelli Vatandaşların, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu (en az %40 engelli olduğuna dair) ile birlikte satışı gerçekleştiren aracı banka şubelerine başvuru dönemi içerisinde başvuru yapacaklardır.

• "Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartları kaldırılmıştır.

• Açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için "konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri" şartları kaldırılmıştır."

Firma Bilgisi: Toki