TOKİ Ankara Altındağ Gültepe 4.etap için başvurular devam ediyor

TOKİ Ankara Altındağ Gültepe 4.etap projesi için 2 Eylül’de başlayan başvuru dönemi 30 Eylül’e kadar devam edecek.

TOKİ Ankara Altındağ Gültepe 4.etap için başvurular devam ediyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara’da inşa edilen TOKİ Ankara Altındağ Gülltepe 4.etap projesi kapsamında başvurular 30 Eylül 2013 tarihine kadar devam edecek. 183 adet konutun ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunulduğu Ankara Altındağ Gültepe TOKİ Konutları 4. Etapta daireler 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı.

Konut fiyatlarının 98 bin 761 TL ile 140 bin 495 TL arasında değiştiği Ankara Altındağ Gültepe TOKİ Konutları için yüzde 10, 15 ve 25 peşinat ödemesi yapılıyor. Proje dahilinde taksitler ise 698 TL’den başlıyor.

Projeye dair merak ettiğiniz tüm detayları aşağıda okuyabilirsiniz;

ANKARA ALTINDAĞ GÜLTEPE 4. ETAP TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Ankara Altındağ Gültepe 4 Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamında 183 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

-Ankara Altındağ Gültepe 4. Etap Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.Halk Bankası A.Ş’ nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 02 – 30 Eylül 2013 tarihleri arasında ilgili bankanın tüm şubeleri tarafından kabul edilecektir. Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

-Konut seçimini yapan alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedelinin %10, %15 ve %25 oranındaki peşinat miktarını 02 – 30 Eylül 2013 tarihleri arasında, projeye göre, ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre %10 peşinat oranı için 96 ay, %15 peşinat oranı için 108 ay ve %25 peşinat oranı için 120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

- “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

- Konutların teslim süresi Sözleşme tarihinden itibaren 30 aydır. Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek program dahilinde gerçekleştirilecektir. - Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

-Satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.

-Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

 

Firma Bilgisi: Toki