TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur başvuruları 4 Ağustos’ta!

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Alt Gelir Grubu projesinde 25 adet konut 4 Ağustos 2014’te satışa çıkarılıyor

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur başvuruları 4 Ağustos’ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca hayata geçirilen TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur projesi kapsamında 25 adet konutun başvuru süreci 4 Ağustos 2014’te start alıyor. Söz konusu konutların satış işlemleri Halk Bankası’nın tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecek.

64.71 metrekare büyüklüğünde olan 25 konutun fiyatı ise 47 bin 994 TL ile 61 bin 199 TL olarak belirlendi. 4 bin TL’lik peşinat ödemesi yapılacak konutlar için 180 aya kadar vadelendirme fırsatı veriliyor. TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur projesinde aylık taksitler de 244 TL ile 317 TL arasında değişiyor.

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur başvuru şartları ise şöyle;

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

a) Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları”, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

b) Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.)

c) Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

Başvuru sahipleri,

a) Nüfus Cüzdanı fotokopisini,

b) Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,

 Ayrıca, Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”

c) İl Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmadığına dair belgeyi, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

Sözleşme imzalama aşamasında T.Halk Bankası A.Ş şubelerine ibraz edeceklerdir.

 

Firma Bilgisi: Toki