TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Evleri 20 Temmuz’da satışta

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Evleri 20 Temmuz’da satışa çıkıyor. Ev fiyatları 52 bin liradan başlıyor.

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Evleri 20 Temmuz’da satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’da hayata geçirilen TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Alt Gelir Grubu projesi kapsamında 17 adet konutun başvuru süreci 20 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak. Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılacak başvurular, 30 Eylül’e kadar devam edecek.

2+1 tipindeki 17 adet konutun satış fiyatları da belirlendi. Buna göre en düşük fiyatlı konut 52 bin liradan, en yüksek fiyatlı konut ise 63 bin liradan satılacak. 4 bin liralık peşinat ödemesinin yapılacağı projede aylık taksitler ise 270 liradan başlayacak.

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

c. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması ,

 (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

(Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

d. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta

e. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte)

f. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki