TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Konutları satışta

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur projesinde 25 adet konutun başvuru süreci 4 Ağustos 2014’te (bugün) başladı

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Konutları satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen  TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Alt Gelir Grubu projesi kapsamında 25 adet konutun başvuru dönemi bugün başlıyor. Başvurular 30 Eylül’e kadar devam edecek.

Daire fiyatlarının 47 bin 994 TL ile 61 bin 199 TL olarak belirlendiği TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur projesinde 4 bin TL’lik peşinat ödemesi yapılacak. Projede aylık taksitler ise 244 TL’den başlıyor.

TOKİ Ankara Aşağıçavundur projesinde başvuru koşul ve şartları ise şöyle;

. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

a) Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları”, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

b) Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.)

c) Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

Şartları aranmaktadır.

7. Başvuru sahipleri,

a) Nüfus Cüzdanı fotokopisini,

b) Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,

 Ayrıca, Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”

c) İl Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmadığına dair belgeyi, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

Sözleşme imzalama aşamasında T.Halk Bankası A.Ş şubelerine ibraz edeceklerdir.

 

Firma Bilgisi: Toki