TOKİ Ankara Mamak başvuruları 6 gün sonra bitiyor!

583 evin satışa çıkarıldığı TOKİ Ankara Mamak projesinde başvurular 20 Kasım 2015 tarihinde bitiyor.

TOKİ Ankara Mamak başvuruları 6 gün sonra bitiyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde 22 Ekim’de satışa çıkan 583 konutun başvuru süreci devam ediyor. Halk Bankası’nın Ankara şubelerine yapılan başvuruların sona ermesine yalnızca 6 gün kaldı.

Evlerin 102 bin ile 148 bin liradan satılacağı TOKİ Ankara Mamak projesinde konut bedelinin yüzde 12 ya da yüzde 20’lik kısmı peşinat olarak verilecek. Daha sonra 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler de 341 liradan başlayacak, 727 liraya kadar yükselecek.

TOKİ Ankara Mamak evlerine başvuru yapacak kişilerde aranan şartlar ise aşağıda:

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Ankara il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

*Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-lira olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-lira olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.