TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi başvuruları yarın başlıyor

TOKİ tarafından Ankara Mamak Gülseren Mahallesi toplu konut uygulaması kapsamında inşa edilen 23 konutun satışı için başvurular yarın başlıyor

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi başvuruları yarın başlıyor

TOKİ tarafından Ankara Mamak Gülseren Mahallesi toplu konut uygulaması kapsamında inşa edilen 23 konutun satışı için başvurular yarın başlıyor. 30 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek olan başvurular T. Halk bankası A.Ş.'nin bütün şubeleri tarafından kabul edilecek. 

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi konutlarından seçim yapan alıcılar yüzde 10 peşinat 120 ay vade, yüzde 15 peşinat 144 ay vade ve yüzde 25 peşinat 180 ay vade alternatifleri çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Projede yer alan konutlarda, borç bakiyesi, tercih edilen peşinata göre 120, 144 ve 180 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. İlk taksit ödemeleri ise sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2017 tarihinden itibaren başlatılacaktır. 

23 adet konutun bulunduğu Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ konutlarında, konut alıcısı, sözleşme kurulduğu tarihten itibaren 14 gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Aynı zamanda, gayrimenkulun fiili tesliminden önce, teslim süresi içinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir. 

Projede yer alan konutların teslimi ise sözleşme tarihinden itibaren 36 aydır. Başvuru ve satış işlemleri, T. Halk Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacak ve bankanın Türkiye genelindeki tüm şubeleri yetkili olacaktır. 

Firma Bilgisi: Toki