TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi evleri 22 Ekim’de satışta!

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi evleri, 22 Ekim’de satışa çıkarılacak. Evler, 102 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi evleri 22 Ekim’de satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde toplam 583 adet konut, 22 Ekim 2015 tarihinde satışa çıkarılıyor. 20 Kasım’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın Ankara şubelerine yapılacak.

102 bin ile 148 bin liradan satılacak TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi evleri için yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacka. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 341 liradan başlayacak.

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi başvuru şartları

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Ankara il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.