TOKİ Ankara Mamak satılık evler!

TOKİ Ankara Mamak satılık evler 36 bin liradan başlatılan fiyatlarla sahiplerini bulacak. Konut detayları için tıklayın.

TOKİ Ankara Mamak satılık evler!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’da inşa edilen TOKİ Ankara Mamak 2. Etap projesindeki toplam 18 adet konutun başvuru dönemi 3 Ağustos 2015’te başlayacak. 21 Ağustos’a kadar devam edecek TOKİ Ankara Mamak satılık evler için başvurular, Ziraat Bankası’nın Ankara şubelerine yapılacak.

Evlerin 36 bin ila 86 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacağı projede 180 aya kadar vadelendirme imkanı sunulacak. Konutlar için aylık 180 liradan başlayan aylık taksitler ödenecek.

TOKİ Ankara Mamak satılık evler için başvuruda bulunacak kişilerde aranacak şartlar ise şöyle;

Alıcıların

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Ankara il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması,

 (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması ,

 (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki