Toki Ankara Mamak Yatıkmusluk başvuru tarihi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından üretilecek olan 66 konutun bulunduğu Toki Ankara Mamak Yatıkmusluk başvuruları 24 Mart'ta başlıyor

Toki Ankara Mamak Yatıkmusluk başvuru tarihi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından üretilecek olan 66 konutun bulunduğu Toki Ankara Mamak Yatıkmusluk başvuruları 24 Mart'ta başlıyor. Ziraat Bankası'nın tüm şubeleri tarafından kabul edilecek olan başvurular 13 Nisan 2016 tarihinde sonra erecek. Kura yöntemi ile satışı yapılacak olan konutların kura çekilişi 18 Nisan 2016 tarihinde çekilecek. 

Toki Ankara Mamak Yatıkmusluk kurasının çekileceği yer Ziraat Bankası Şubelerinde ve idarenin internet sayfasında duyurulacaktır. Konut satın almak isteyenlerin, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerinde Türkiye sınırları içerisinde tapuda kayıtlı bağımsız konutların bulunmaması ve daha önce Toki'den konut almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartı aranacaktır. 

Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına  1 adet başvuru yapılacaktır. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranacaktır. Ankara Mamak Yatıkmusluk Toki Evleri'ne başvuruda bulunacaklar aranan şartları sağlaması durumunda, başvuru sırasında 2 bin TL başvuru bedelini yatıracaklardır. 

Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında konut değişikliği yapabileceklerdir. Aynı zamanda konut alıcısı, sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeden cayma hakkına sahiptir. Konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, 21 Nisan 2016 tarihinden itibaren iade edilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki