TOKİ Ankara Mamak Yatıkmusluk Evleri teslim ediliyor

TOKİ Ankara Mamak Yatıkmusluk Mevkii projesinde toplam 472 konutun teslim süreci 24 Aralık 2014 tarihinde başlayacak, 9 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ Ankara Mamak Yatıkmusluk Evleri teslim ediliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından TOKİ Ankara Mamak Yatıkmusluk Mevkii projesinde teslim sürecine 2 gün kaldı. Projede 472 adet konutun teslimleri 24 Aralık 2014 ila 9 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TOKİ Ankara Mamak Yatıkmusluk projesinde konut teslimleri, TOKİ tarafından hazırlanan "Konut Teslim Programı"çerçevesinde, projenin Müşavir Firması olan Prokon Müh. ve Müş. A.Ş. & Beşer Müh. Müş. LTD. ŞTİ. tarafından Ankara Mamak Yatıkmusluk Şantiyesinde gerçekleştirilecek.

Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşmaları gerekmekte. Çünkü konut teslim işlemlerine saat 09:00'da başlanacak.

Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecek. Alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış sözleşmesi kapsamında satışa/teslime konu konutun sigorta ve DASK işlemleri aracı Banka tarafından yaptırılacak ve bedelleri, KDV ile birlikte tahsil edilecek.

3065 sayılı KDV kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğan %1 oranındaki KDV tutarı T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara Mamak Şubesi tarafından tahsil edilecek. Bu aşamada aracı Banka tarafından kesilen KDV faturası konut teslim anında alıcı tarafından müşavir firmaya yetkililerine ibraz edilecek. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge/fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecek.

Şantiyede yapılacak konutun fiili teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor:

*Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

*Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin haksahibinde bulunan nüshası,

*Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

*KDV tutarının yatırıldığına dair belge/fatura.

Firma Bilgisi: Toki