TOKİ araç kontrol merkezleri inşa edecek

Türkiye genelinde pek çok konut projesine imza atan TOKİ araç kontrol merkezleri inşa edecek. İlk merkezler ise Konya, Adana, Manisa, Bursa ve Çorum'da açılacak

TOKİ araç kontrol merkezleri inşa edecek

Emlakwebtv
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yeni bir işbirliğine imza attı. Araçlarda yapılan teknik değişiklikler artık TOKİ ve TSE işbirliğiyle kontrol edilecek. TOKİ 18 ilde üzerinde teknik değişiklik yapılan araçların, muayene işlemlerinin gerçekleştirilerek uygunluklarının tespit edileceği araç kontrol merkezleri inşa edecek. Merkezler ilk etapta Konya, Adana, Manisa, Bursa ve Çorum'da yapılacak.

TOKİ araç kontrol merkezleri inşa edecek

İlk kez hayata geçecek proje için TOKİ,  5 ilde yapacağı araç kontrol merkezlerinin ihale tarihlerini belirledi. Çorum'daki araç kontrol merkezinin ihalesi 9 Aralık'ta, Konya, Adana, Bursa ve Manisa'dakilerin ihalesi ise 10 Aralık'ta yapılacak. Tek blok şeklinde, araç kontrol binası ve idari bina olarak planlanan merkezlerde, araç kabul binası, bodrum ve zemin kat, idare binası ise bodrum artı zemin üzerine bir kat şeklinde inşa edilecek.

Firma Bilgisi: Toki