TOKİ, arsa satışlarında vade 120 ay

Envanterinde bulunan 257 arsayı satışa çıkartan TOKİ, ilk kez yüzde 10 peşin ve 120 ay vade ile arsa satışına çıkıyor

TOKİ, arsa satışlarında vade 120 ay

3 Kasım 2012 / emlakwebtv
TOKİ, toplu konut projelerini finanse etmek amacıyla portföyünde bulunan 257 arsayı satışa çıkarıyor. . Daha önce yaptığı açık artırmalarda iki ödeme alternatifiyle satışa çıkan İdare bu kez arsa yatırımcıları için yeni bir ödeme seçeneğini uygulamaya koydu. Yüzde 15 peşin 60 ay vadeli ve yüzde 25 peşin 36 ay vadeli ödeme şekillerine alternatif olarak, ilk kez yüzde 10 peşin ve 120 ay vadeli arsa satışı yapılacak.
TOKİ İdaresi, açık artırma yöntemiyle aralarında Ankara Çukurambar, Gölbaşı, Dikmen ve Etlik ile Antalya, İzmir,Mersin, Adana, Balıkesir, Şanlıurfa, Mersin ve Gaziantep gibi illerde bulunan 257 arsayı satışa sundu.

Açık arttırma eş zamanlı olacak
Satış için yapılacak açık artırma 15 Kasım saat 14:00’da eş zamanlı olarak TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki binasında, Eskidji Müzayedecilik Ticaret İthalat İhracat’ın İstanbul Yenibosna’daki merkezinde, Adana Seyhan’daki Mavi Sürmeli Otel’de yapılacak. Açık artırma eskidji.com’dan da takip edilerek arsalar için teklif verilebilecek.

15 bin TL’nin altı peşin olacak
Katılımcıların teklif verecekleri her bir arsa için arsaların muhammen bedeline göre belirlenen oranda müzayede salonlarında açılacak veznelere yatırılabileceği gibi Eskidji firmasının hesabına açık artırmadan önce katılım teminatı yatırmaları gerekiyor.
Taşınmaz bedellerinin ödenmesi için hem peşin hem de vadeli teklif alınacak. Bedeli 15 bin liraya kadar olan taşınmazlarda taksit uygulaması yapılmayıp satış peşin olarak gerçekleştirilecek.

Firma Bilgisi: Toki