TOKİ arsaları 11 Ağustos'ta satışa sunulacak

TOKİ mülkiyetindeki 81 adet arsa 11 Ağustos'ta düzenlenecek açık artırma ile satışa sunulacak

TOKİ arsaları 11 Ağustos'ta satışa sunulacak

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı-TOKİ, 19 ildeki toplam 81 adet arsasını 11 Ağustos'ta, TURYAP tarafından düzenlenen bir açık artırma ile satışa sunmaya hazırlanıyor. Açık artırma 12.30'da , TOKİ Ankara Bilkent salonunda yapılacak. Diğer taraftan TOKİ İstanbul-Halkalı hizmet binasından ve www.turyap.com.tr'den de teklif verilebilecek. 

TOKİ arsaları açık artırmada
Açık artırma kapsamında KDV'den muaf arsalar satışa sunulacak. Konut, turizm, ticaret, lojistik, depolama, akaryakıt, lpg istasyonu ve özel öğretim alanı gibi farklı niteliklere sahip arsalar 7.500 TL'den başlayan fiyatlarla satılacak. 

Trabzon'da yer alan 2 dükkanın 33 bin TL+KDV muhammen bedeliyle kiraya verileceği müzayede şehirlere göre indirim ve peşinat oranları ise şu şekilde belirlendi:

"Adana, Ankara, Afyonkarahisar, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, İstanbul, Kayseri, Kütahya, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Yozgat illerindeki arsalardan; Kayseri’ de %5 peşinat-60 ay vade, Ankara- Akyurt ve Yenimahalle Yakacık’ ta % 25 peşinat- 60 ay vade, Diyarbakır- Sur, Eskişehir Odunpazarı ve Sivas-Merkez’ de ise  % 25 peşinat- 24 ay vade seçenekleri ile satış gerçekleştirilecek..."

Katılım koşulları
Teminat bedelleri ise TURYAP hesabına 11 Ağustos 2016 tarihine kadar yatırılabilecek. Bu işlemler nakit olarak yatırılacak, bloke çek ya da teminat mektupları ise kabul edilmeyecek.  Belirtilen teminat tutarını yatıran kişiler, ön koşulsuz ve kontenjan sınırına bağlı kalmaksızın müzayedeye katılabilecekler.