TOKİ arsaları 22 Ekim’de satışa çıkıyor

TOKİ’ye ait arsalar 22 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşecek müzayede ile satışa çıkarılacak. Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin, şartnamelerde belirtilen TURYAP hesabına teminat yatırmaları gerekiyor.

TOKİ arsaları 22 Ekim’de satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın arsaları 22 Ekim 2015 Perşembe günü saat 14:00’da açık artırma ile satışa çıkıyor. TOKİ arsaları içerisinde akaryakıt-LPG istasyonu, konut, ticaret, turizm alanları, sanayi depolama, kentsel servis, özel öğretim, idari ve kültürel tesis, ticari rekreasyon alanı niteliğindeki arsalar da bulunuyor.

TOKİ arsaları ödeme seçenekleri

Satışa çıkarılacak TOKİ arsaları için çeşitli ödeme seçenekleri de sunulacak. Arsalar için peşin veya yüzde 5 peşinat, 60 ay; yüzde 25 peşinat; 24-36-60 ay vadeli ödeme seçenekleri sağlanacak. Müzayede kapsamında ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde 8 adet ticari gayrimenkul kiralanacak.

TOKİ müzayedesine katılma şartları

TOKİ Müzayedesinin gerçekleşeceği yer ise TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki Konferans Salonu olacak. Ayrıca eşzamanlı olarak TURYAP’ın İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Müzayede Salonu’nda canlı bağlantı da gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden teklif vermek isteyenler açık artırmayı www.turyap.com.tr adresinden canlı olarak takip edebilecek ve Türkiye’nin her ilinden katılma imkanına sahip olabilecek. Açık artırma öncesi, katılımcılar TURYAP web sayfası üzerinden satışa sunulan arsalarla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirler. Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin, şartnamelerde belirtilen TURYAP hesabına teminat yatırmaları gerekiyor. Ayrıca internet üzerinden teklif vermek isteyenler teminat yatırarak TURYAP web sayfasından kayıt yaptırmaları yeterli.