TOKİ Avcılar Emekliler Mahallesi ne zaman başlayacak?

Avcılar’a Emekliler Mahallesi inşa edilecek. Peki TOKİ Avcılar Emekliler Mahallesi ne zaman başlayacak?

TOKİ Avcılar Emekliler Mahallesi ne zaman başlayacak?

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Avcılar’a Emekliler Mahallesi inşa edilmesi için anlaştı. Yapılacak proje kapsamında toplam 3 bin konut hayata geçirilecek. Peki TOKİ Avcılar Emekliler Mahallesi ne zaman başlayacak?

Türkiye’nin birçok noktasında kurulan Emekliler Mahallesi, Avcılar’da da yükselecek. Konu ile ilgili açıklama yapan TÜED Avcılar Şube Başkanı Necdet Kömeçoğlu, TÜED Genel Merkezi’nin TOKİ ile işbirliği yaparak inşa ettiği konutların çok yakında Avcılar’da da yükseleceğini belirtti.

İlk adım arsa tahsisi olacak…

TOKİ Avcılar Emekliler Mahallesi için ilk adım arsa tahsisi olacak. Bu konuda Başkan Handan Toprak’la görüştüklerini belirten Necdet Kömeçoğlu, “Kendisi sağolsun duyarlılık gösterdi ve emekli konutlarının inşa edilebilmesi adına belediye tarafından bir yer tahsisi yapılabileceğinin sözünü verdi” diye konuştu.

Kömeçoğlu, Avcılar'da inşa edilmesi planlanan 'Emekli Evleri'nin sayısını da verirken, “Avcılar'ımıza yapılması planlanan TOKİ'nin Emekli Mahallesi'nin 3 bin konutluk olması düşünülüyor. 3 bin konutu evi olmayan, ihtiyaç sahibi üyelerimize kazandırmak için her türlü mücadeleyi göstereceğiz ve gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.