TOKİ Balıkesir Bandırma Edincik evleri 16 Kasım’da satışta

TOKİ Balıkesir Bandırma Edincik evleri, 16 Kasım tarihinde satışa çıkıyor. Standart ve alt gelir olarak ayrılan evler için başvurular, 31 Aralık’a kadar devam edecek.

TOKİ Balıkesir Bandırma Edincik evleri 16 Kasım’da satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Balıkesir Bandırma Edincik 2. Etap projesinde toplam 57 konut, 16 Kasım 2015 tarihinde satışa çıkarılıyor. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Bandırma Şubesi’ne yapılacak.

TOKİ Balıkesir Bandırma Edincik standart evleri, 96 bin ile 127 bin liradan satılacak. Yüzde 15’lik peşinatın verileceği projede 120 aylık vadeler uygulanacak ve aylık taksitler 681 liradan başlayacak.

TOKİ Balıkesir Bandırma Edincik alt gelir grubu evleri ise 68 bin ile 88 bin liradan satılacak. Yüzde 12’lik peşinat ödenecek projede 180 aylık vadeler uygulanacak ve aylık taksitler de 334 liradan başlayacak.

Alt gelir grubu evlerine başvuru şartları ise şöyle:

Kişinin

*T.C. vatandaşı olması,

*Balıkesir İl sınırları içerisinde son 1 (Bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

*Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bit konutun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç),

*Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması gerekmekte.

*Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

*Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-TL olması) gerekmekte.

*Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.