TOKİ Balıkesir Gönen başvuruları 27 Ekim’de başlıyor

TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy projesinde 68 adet konutun başvuru süreci 27 Ekim 2014’te başlıyor.

TOKİ Balıkesir Gönen başvuruları 27 Ekim’de başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Balıkesir’de hayata geçirilen TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy projesi kapsamında 68 adet konutun başvuru dönemi 27 Ekim’de start alıyor. Ziraat Bankası’nın yetkili kuruluşlarına yapılacak başvurular, 31 Aralık 2014’e kadar devam edecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Balıkesir Gönen Evleri için belirlenen fiyat listesinde ise; rakamlar 45 bin TL ile 56 bin TL arasında değişiyor. 4 bin TL’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 180 aya kadar vadelendirme yapılırken, aylık taksitler 232 TL’den başlıyor.

TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy'e başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor; 

• T.C. vatandaşı olması,

• Balıkesir il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3(üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

• Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

• Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

• Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. Olması gerekmektedir.)   

Firma Bilgisi: Toki