TOKİ Balıkesir Gönen başvuruları ay sonunda bitiyor!

TOKİ Balıkesir Gönen projesindeki 44 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran 2015 tarihinde sona eriyor.

TOKİ Balıkesir Gönen başvuruları ay sonunda bitiyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Balıkesir’de hayata geçirilen TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy projesinde toplam 44 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran 2015 tarihinde sona erecek. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Gönen Şubesi’ne yapılacak.

Ev fiyatlarının 45 bin ile 56 bin lira olarak belirlendiği projede 4 bin liralık peşinattan sonra 180 aya kadar vadelendirme yapılacak. Aylık taksitler ise 232 liradan başlatılacak.

TOKİ Balıkesir Gönen başvuru şartları ise şöyle;

“Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

Başvuru yapacak kişilerin;

• T.C. vatandaşı olması,

• Balıkesir il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3(üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.) şartı kaldırılmıştır.

• Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı kaldırılmıştır.

• Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

• Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. Olması gerekmektedir.)” 

Firma Bilgisi: Toki