TOKİ Balıkesir Gönen başvuruları bitti! Sırada kura var!

TOKİ Balıkesir Gönen projesinde yer alan 44 adet konuta başvuru süreci 30 Haziran 2015 itibariyle sona erdi. Sırada ev sahiplerini belirleyecek kura çekilişi var.

TOKİ Balıkesir Gönen başvuruları bitti! Sırada kura var!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Balıkesir’de inşa edilen TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy projesindeki 44 adet konutun başvuru dönemi 30 Haziran 2015 tarihi itibariyle sona erdi. Evlerin 2+1 olarak tasarlandığı projede fiyatlar ise 45 bin ila 56 bin lira. 4 bin liralık peşinat ödemesi yapılacak TOKİ Balıkesir Gönen projesinde 180 aya varan vade seçenekleri sunuluyor. Aylık taksitler ise 232 liradan başlıyor.

Proje ile ilgili önemli bilgiler şöyle;

“Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecek.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecek.

Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecek. Konut satışlarının “Teslimli” olması nedeniyle, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca sözleşme sırasında alıcılar tarafından ödenecek. Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacak. Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabi olacak. 

Firma Bilgisi: Toki