Toki Balıkesir Manyas Emekli Evleri başvurularında yarın son gün!

Emeklilere İkinci Bahar projesi kapsamındaki Toki Balıkesir Manyas Emekli Evleri başvurularında yarın son gün...

Toki Balıkesir Manyas Emekli Evleri başvurularında yarın son gün!

Emeklilere  İkinci Bahar projesi kapsamındaki Toki Balıkesir Manyas Emekli Evleri başvurularında yarın son gün... 14 Mart 2016 tarihinde başlayan başvurular Halk Bankası Balıkesir İlindeki yetkili şubeler aracılığı ile kabul edilecektir. Başvurusu toplanacak olan konutların kura çekilişi ise 20 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. 

Hak sahiplerine Toki Balıkesir Manyas Emekli Evleri, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 

2+1 tipinde 500 adet konutun yer aldığı Balıkesir Manyas Toki Emekli Evleri kura çekilişi sonucunda hak sahibi olanlar idarenin belirleyeceği tarihlerde Halk Bankası Manyas şubesinde gayrimenkul  satış sözleşmesi imzalayacaklar. Hak sahibi olamayanlar ise başvuru bedellerini 22 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Başvuru sahipleri başvuru işlemleri sırasında nüfus cüzdanı ve emekli kimlik kartı ile başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. Kimlik tespiti için ise nüfus cüzdanı ibraz etme şartı aranacak ve başvurular şahsen yapılacaktır. 

Toki Emekli grubu projelerinin t amamında olduğu gibi hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını boçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet koşulu aranacaktır. İkamet edilmediğinin tespiti halinde sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki