Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları bugün başladı

2+1 tipinde 500 adet konutun inşa edileceği Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları bugün başladı

Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları bugün başladı

2+1 tipinde 500 adet konutun inşa edileceği Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları bugün başladı. 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak olan başvurular Halk Bankası Balıkesir ilinde bulunan yetkili şubeler aracılığı ile kabul edilecek. 

Başvurusu toplanacak olan konutlar için başvuru sahipleri arasında 20 Nisan 2016 tarihinde hak sahibi belirleme kurası çekilecek. Hak sahiplerine konutlar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları'nda hak sahibi olamayan emekli vatandaşlar 22 Nisan 2016 tarihinden itibaren başvuru bedellerini Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Konut alıcıları ise sözleşmelerini idarenin belirleyeceği tarihlerde ilgili banka şubesinde imzalayacaklar. 

14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Balıkesir Manyas Toki Emekli Konutları'na başvuruda bulunmak isteyenler, Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik kartı ile birlikte Halk Bankası yetkili şubelerine başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. 

Hak sahibi belirleme kurası ise noter huzurunda, banka ve idare yetkilileri denetiminde 20 Nisan 2016 tarihinde çekilecektir. Asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 22 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. 

 

Firma Bilgisi: Toki