Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları ne zaman?

Emekli Grubu Projesi kapsamında yer alan Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları ne zaman? İşte yanıtı...

Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları ne zaman?

Emekli Grubu Projesi kapsamında yer alan Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları ne zaman? İşte yanıtı... 

Balıkesir Manyas Emekli Konutları projesinde 2+1 tipinde 500 adet konut için başvurular 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak. Projedeki konutlar için başvurular Halk Bankası Balıkesir ilinde bulunan yetkili şubeler tarafından kabul edilecek. 

Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları fiyatları henüz belirlenmedi. Balıkesir Manyas Emekli Konutları alıcıları yüzde 12 peşin ödeme için 180 ay taksit, yüzde 20 peşin ödeme için ise 240 ay taksit taksit ödemesi yapacak.

Emekli Konutları kapsamında olan Toki Balıkesir Manyas Emekli Evleri kura çekilişi 20 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. Hak sahibi belirleme kurası sonrasında hak sahibi olamayan emekliler başvuru bedellerini 22 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası'nın yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Toki Balıkesir Manyas Emekli Konutları başvuruları nasıl yapılacak? 

Başvuru sahipleri başvurularını, 14 Mart-31 Mart 2016 tarihleri arasında Halk Bankası'nın yetkili şubelerine yapacaklar. Başvuru yapacak olan vatandaşların bankaya nüfus cüzdanı ve emekli kimlik kartı ile birlikte gitmeleri ve başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli ödemeleri gerekmektedir. Kimlik tespiti için ise nüfus cüzdanı ibraz etme şartı aranacak olup başvurular şahsen yapılacaktır. 

Emekli grubu projelerinden hak sahibi olup sözleşme imzalayan emekliler borçları bitene kadar konutlarını devredemezler. Aynı  zamanda, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı ve ailesi için ikamet şartı aranacaktır. Aksi bir durumun tespiti halinde ise sözleşmeleri feshedilecektir.