TOKİ Balıkesir Manyas emekli kura çekilişi ne zaman?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan TOKİ Balıkesir Manyas emekli kuraları tarihi idare tarafından yayınlanacak

TOKİ Balıkesir Manyas emekli kura çekilişi ne zaman?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın emekli projesi kapsamında yer alan TOKİ Balıkesir Manyas emekli evleri kura çekilişi, konut sayısından az başvuru olduğu için başvuruda bulunan tüm vatandaşların hak sahibi olmasından dolayı, proje belirli bir inşaat aşamasına geldikten sonra ''konut belirleme kurası'' olarak çekilecek. Toki Balıkesir Manyas kura tarihi, idare tarafından ileri bir tarih belirlenerek yayınlacak. 

TOKİ Balıkesir Manyas emekli evleri hak sahibi olanlara başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat için 180 ay, yüzde 20 peşinat için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Konut belirleme kurası sonrasında konut sahipleri idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T. Halk Bankası A.Ş. Gönen Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar. 

TOKİ Balıkesir Manyas emekli konutlarında sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

Firma Bilgisi: Toki