TOKİ Başkanı Turan'dan arsa fiyatları itirafı

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, arsa fiyatlarındaki yüksekliğe vurgu yaparak: "Bazı bölgelerde benim de aklımın almadığı fiyatlar var..." dedi.

TOKİ Başkanı Turan'dan arsa fiyatları itirafı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ'nin ucuz arsa talebinde bulunduğu yönündeki soruya: "Ucuz arsa bulduğunuzda ucuz bina yapılacak diye bir şey yok. Piyasa fiyatları var. Ama bazı bölgelerde benim de aklımın almadığı bir fiyatlandırma var..." şeklinde yanıt verdi.

Şehirler hızla doluyor
İstanbul'da gayrimenkulün bir yatırım aracı olduğunu ve mega şehirdeki doluluk oranlarının büyük bir hızla diğer şehirlere de yayıldığını vurgulayan Turan, Kocaeli ve Tekirdağ gibi şehirlerde yaşananın da bu olduğunu söyledi. İstanbul Anadolu Yakası'nda da sosyal konutlar için yeni alanlar ürettiklerini belirten Turan:

"Ancak şu an için bu yeni alanın nerede olacağına dair bilgi veremeyeceğim. Söylersem, spekülasyonlar başlayacak ve fiyatlarda artış meydana gelecektir..." ifadelerini kullandı. 

TOKİ emekli başvuruları devam ediyor... Ayrıntılar için tıklayın...

Mega projeler sürüyor; Türkiye inşaat sektörü durmuyor
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan TOKİ Başkanı Turan, konjontürel sıkıntılara rağmen, Türkiye konut sektörünün hız kesmediğini ve mega projelerin ara vermeden devam ettiğini söyledi. Turan, Avrupa ve dünya inşaat sektöründeki daralmaya karşın Türk inşaat sektöründe herhangi bir yavaşlamanın yaşanmadığını vurgulayarak:

"Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı, İstanbul Finans Merkezi, Avrasya Tüneli, Gebze-İzmir Otoyolu, liman, hızlı tren, metro ve otoyol gibi projeler büyük bir hızla devam ediyor..." dedi.