TOKİ Başkanı'ndan Trabzon Stadyumu açıklaması

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Akyazı Stadyumunun yeni futbol sezonuna yetiştirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü açıkladı.

TOKİ Başkanı'ndan Trabzon Stadyumu açıklaması

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan inşaat çalışmaları süren Trabzon Akyazı Stadı'nı ziyaret etti. Yeni spor kompleksinin yeni sezonun ilk maçına yetiştirilmeye çalışıldığı bilgisini veren Turan: "Bu stadyum, Türkiye mühendislik hayatı açısından büyük önem taşıyor. Yalnızca stat değil; mühendislik açısından da çok önemli bir eserdir.." dedi. 

Trabzon Akyazı stadyumu son durum
Akyazı Spor Komleksini ziyaret eden ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Turan, tesislerin Avrupa çapında inşaat kalitesi ve titizliğiyle sürdürüldüğünü söyledi. Akyazı Spor Kompleksi'ni "Yüz akı bir tesis" olarak niteleyen Turan: 

"Akyazı'da kullanılan çelik konstrüksiyon, Türkiye'de ilk kez uygulanıyor. Çelik konusunda şu an itibarıyla yüzde 75-80 düzeyindeyiz. Stat dışında 7 tane daha ayrı saha olacak. Onlar da bitmek üzere. TOKİ olarak hedefimiz, bu sahayı Trabzonspor'un oynayacağı ilk maça yetiştirmektir. " dedi. 

TOKİ Başkanı'ndan Trabzon Stadyumu açıklaması

Son sistem hibrit çim kullanılacak
Turan, saha zemini ve koltuklarda da son teknolojik sistemin kullanılacağın, ayrıca sahada yer verilecek hibrit çim sistemi için de ikinci birihale günü aldıklarını belirterek:

"Stadın Trabzon için ne anlam ifade ettiğini biliyoruz. Aceleye getirmiyoruz ve teknik bir iş yürütüyoruz. Yalnızca stat yapmıyoruz; bir mühendislik işi gerçekleştiriyoruz. Ekibimizin motivasyonu da bu yöndedir..." dedi. 

Stadyum inşaatını gezdikten sonra Araklı'da kurulacak modern çarşı şantieyesini de gezen Turan, kurulacak yeni ticaret ortamıyla samimi ilişkilerin yeniden kurulacağını belirtti.