TOKİ Başpınar satışlarına başladı

TOKİ, piyasa koşullarında konut sahibi olamayan alt gelir grubundan vatandaşlar için geliştirdiği Altındağ Başpınar konutlarının satışına başladığını duyurdu

TOKİ Başpınar satışlarına başladı

TOKİ, piyasa koşullarında konut sahibi olamayan alt gelir grubundan vatandaşlar için geliştirdiği Altındağ Başpınar konutlarının satışına başladı. 338 konutun yer aldığı projede vatandaşlar, 10 bin TL peşin ve 120 aya varan vade seçenekleriyle ev sahibi olabilecek. 99 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan konutlar, 22 Eylül Pazartesi başlayacak başvuruları takiben, kura ile alıcıya sunulacak. 

Kira öder gibi ev sahibi olunacak
Yaptığı açıklamada, 10 bin TL peşinat ve ayda 619 liradan başlayan ödeme seçenekleriyle ev sahibi olunabileceğini belirten TOKİ, 99 metrekare büyüklüğünde 158 adet 2+1 niteliğindeki konutların 99, 124 metrekare büyüklüğündeki 180 adet 3+1 niteliğindeki konutların ise 125 bin 937 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını bildirdi.

Şehit, gazi ve özürlü kontenjanı
TOKİ açıklamasında ayrıca, müracaatlar içinde, şehit aileleri, maluller ile bunların dul ve yetimlerinin, ayrıca gazilerin ve yüzde 40 özürlü vatandaşların ve diğer başvuru adaylarının 4 ayrı kategoride inceleneceğine de yer verildi.

Firma Bilgisi: Toki