TOKİ Bilecik Bozüyük başvuruları başladı!

TOKİ Bilecik Bozüyük projesindeki 251 adet konutun başvuru dönemi bugün itibariyle başladı.

TOKİ Bilecik Bozüyük başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Bilecik’te hayata geçirdiği TOKİ Bilecik Bozüyük Alt Gelir Grubu projesinde toplam 251 adet konut 17 Haziran 2015 (bugün) itibariyle satışa çıktı. Halk Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılacak başvurular, 30 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Bilecik Bozüyük Evleri fiyatları da belli oldu. Buna göre ev fiyatları 72 bin ila 91 bin lira olarak belirlendi. 180 ve 240 aylık vadelerle konut sahibi olunabilecek projede aylık taksitler ise 240 lira ila 445 lira arasında değişiyor.

TOKİ Bilecik Bozüyük projesinden ev sahibi olmak isteyenlerde aranacak şartlar ise aşağıdaki gibi olacak;

Konut alıcısının;

1-T.C. vatandaşı olması,

a. Bilecik il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Bilecik il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

b. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

c. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

d. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

e. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

f. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki