TOKİ Bilecik Bozüyük başvurularında son gün yarın!

TOKİ Bilecik Bozüyük projesindeki 251 adet konuta başvuru süreci yarın (30 Eylül) itibariyle sona erecek.

TOKİ Bilecik Bozüyük başvurularında son gün yarın!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca hayata geçirilen TOKİ Bilecik Bozüyük Alt Gelir Grubu projesinde 1 Temmuz’da satışa çıkarılan 251 adet konuta başvuru süreci yarın itibariyle sona erecek. Başvurular, Halk Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılabilecek.

2+1 şeklinde tasarlanan TOKİ Bilecik Bozüyük Evleri, 72 bin ile 91 bin liradan satılacak. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 240 liradan başlayacak.

TOKİ Bilecik Bozüyük başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor…

Başvuru yapacak kişinin:

T.C. vatandaşı olması,

a. Bilecik il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Bilecik il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.)

b. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

c. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

d. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

e. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte.)

f. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.