TOKİ Bilecik Bozüyük kurası 26 Mayıs'ta çekilecek

TOKİ Bilecik Bozüyük projesinde 569 adet konutun başvur süreci 15 Mayıs'ta sona eriyor. TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ise 26 Mayıs'ta çekilecek.

TOKİ Bilecik Bozüyük kurası 26 Mayıs'ta çekilecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Bilecik Bozüyük projesindeki 569 adet konutun 13 Nisan 2015'te başayan başvuru dönemi 15 Mayıs 2015'te sona eriyor. TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ise 26 Mayıs'ta çekilecek.
 
Ev fiyatlarının 72 bin lira ila 91 bin lira olarak belirlendiği TOKİ Bilecik Bozüyük projesinde 180 aya kadar vadelendirme yapılacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 352 liradan başlayacak. 

TOKİ Bilecik Bozüyük 2015 kurası için TOKİ tarafından yayınlanan bilgilendirme aşağıda yer alıyor; 

"Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 28 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin tüm yetkili Şubeleri’nden geri alabilecektir. “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 26 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

*Konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup, aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

*Konut sayısının % 30’u kadar yedek alıcı belirlenecektir.

*Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir." 

 

Firma Bilgisi: Toki