TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ne zaman yapılacak?

TOKİ Bilecik Bozüyük Alt Gelir Grubu projesinde 569 konutun başvuru süreci 15 Mayıs 2015 tarihinde bitecek. Peki TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ne zaman çekilecek?

TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ne zaman yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bilecik’te inşa edilen TOKİ Bilecik Bozüyük  projesinde toplam 569 adet konut 13 Nisan’da satışa çıkarılmıştı. Konutlar için 15 Mayıs 2015’e kadar sürecek başvuru döneminde başvurular ise Halk Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılabilecek. Peki TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ne zaman çekilecek?

569 kişiyi ev sahibi yapacak TOKİ Bilecik Bozüyük kurası, 26 Mayıs 2015 tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilecek. TOKİ Bilecik Bozüyük başvuru şartlarını ise aşağıda görebilirsiniz;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Bilecik İl sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-TL olması) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.” 

Firma Bilgisi: Toki