TOKİ Bilecik Bozüyük kurası nerede çekilecek?

TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ne zaman ve nerede çekilecek? İşte yanıtı...

TOKİ Bilecik Bozüyük kurası nerede çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Bilecik Bozüyük projesinde satışa çıkarılan 197 konutun başvuru süreci 31 Mart'ta sona erdi. Peki TOKİ Bilecik Bozüyük konut belirleme kurası ne zaman ve nerede çekilecek? 

Kura çekilişi 15 Nisan 2016 gününde saat 10:00’da Bozüyük Belediyesi Düğün Salonu'nda gerçekleşecek. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 18 Nisan 2016 tarihinden itibaren Türkiye Halkbank AŞ. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek. 

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Türkiye Halkbank AŞ. Bozüyük Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar. 

Sözleşme imzalama aşamasında;

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Bilecik il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.

Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.