TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi başvuruları 5 Ekim’de başlıyor!

TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi projesinde toplam 154 adet konut, 5 Ekim 2015 tarihinde başlıyor. Evler 140 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi başvuruları 5 Ekim’de başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi 1 ve 2. Etap projesinde toplam 154 adet konutun başvuru dönemi 5 Ekim 2015 tarihinde başlıyor. Ziraat Bankası’nın tüm şubelerine yapılacak başvurular, 16 Ekim tarihine kadar devam edecek.

3+1 ve 4+1 tipinde tasarlanan Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ evleri, 140 bin ile 271 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. 108, 120 ve 144 aylık vadelerle konut sahibi olunabilecek projede aylık taksitler ise 733 lira ile 2260 lira arasında değişecek.

TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi’ne başvuru şartları ise şöyle olacak:

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.”