TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi evleri 15 Şubat’ta satışa çıkıyor

TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi evleri, 15 Şubat 2016 tarihinde satışa çıkacak. Evler 227 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi evleri 15 Şubat’ta satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi evleri kapsamında 11 konutun başvuru süreci 15 Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Ziraat Bankası’nın Bingöl Kültür Caddesi Şubesi’ne yapılacak başvurular, 31 Mart’a kadar devam edecek.

3+1 ve 4+1 olarak tasarlanan Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ evleri, 227 bin ile 255 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25’inin peşinat olarak verileceği projede aylık taksitler ise 1186 liradan başlayacak.

Hangi başvuru şartları kaldırıldı?

TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi evlerinden konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırıldı.

Ayrıca bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması şartı da aranmayacak.