TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları 18 Haziran’da başlıyor

TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları 18 Haziran 2015 itibariyle başlayacak. 169 konutun satışa çıkarılacağı projede fiyatlar 106 bin lira ila 145 bin lira arasında değişiyor.

TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları 18 Haziran’da başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bitlis’te inşa edilen TOKİ Bitlis Beşminare projesinde toplam 169 konutun başvuru süreci bu ayın 18’inde başlayacak. 30 Haziran 2015 tarihine kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

Konut fiyatlarının 106 bin lira ila 145 bin lira arasında değiştiği TOKİ Bitlis Beşminare projesinde yüzde 10, 15 ve 25’lik peşinat ödemeleri yapılacak. 120 aya kadar vadelendirme yapılacak projede aylık taksitler ise 533 liradan başlayacak.

TOKİ Bitlis Beşminare Konutları’na başvuru şartları ise şöyle;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.” 

Firma Bilgisi: Toki