TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları başladı

TOKİ Bitlis Beşminare projesindeki 169 konutun başvuru süreci bugün itibariyle başladı.

TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Bitlis Beşminare projesinde toplam 169 konutun başvuru dönemi 18 Haziran 2015 (bugün) itibariyle başladı. Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek başvurular, 30 Haziran 2015 tarihine kadar devam edecek.

Fiyatların 106 bin ila 145 bin lira arasında değiştiği Bitlis Beşminare TOKİ Konutları için 180 aya varan vadelerle ev sahibi olmak mümkün. Projede aylık taksitler ise 533 liradan başlıyor.

TOKİ Bitlis Beşminare başvuru şartları

Konu ile ilgili TOKİ’nin açıklaması aşağıda;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 18 Haziran- 30 Haziran 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklar.” 

Firma Bilgisi: Toki