TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları sürüyor

18 Haziran’da başlayan TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları, 30 Haziran’a kadar devam edecek. Projede konut fiyatları 106 bin liradan başlıyor.

TOKİ Bitlis Beşminare başvuruları sürüyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen TOKİ Bitlis Beşminare projesinde 169 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran’a kadar devam edecek. Başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilicek.

Ev fiyatlarının 106 bin ila 145 bin lira arasında değiştiği TOKİ Bitlis Beşminare’de 180 aya kadar vadelendirme yapılacak. Aylık taksitler ise 533 liradan başlatılacak.

TOKİ Bitlis Beşminare başvuru şartları şöyle;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 18 Haziran- 30 Haziran 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklar.”

Firma Bilgisi: Toki