TOKİ Bolu Yeniçağa başvuruları 30 Eylül’de başlıyor!

TOKİ Bolu Yeniçağa projesinde 88 adet konutun başvuru dönemi 30 Eylül 2015 tarihinde başlayacak. Detaylar için tıklayın.

TOKİ Bolu Yeniçağa başvuruları 30 Eylül’de başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen TOKİ Bolu Yeniçağa Belediye projesinde toplam 88 adet konutun başvuru süreci 30 Eylül 2015 tarihi itibariyle start alacak. Ziraat Bankası’nın Bolu Yeniçağa Şubesi’ne yapılacak başvurular, 9 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Bolu Yeniçağa TOKİ evleri, 61 bin ile 130 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Yüzde 12, 15 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 240 aya kadar varacak vadelerle konut sahibi olmak mümkün olacak. Projede aylık taksitler ise 206 liradan başlayacak.

TOKİ Bolu Yeniçağa başvuru şartları aşağıda yer alıyor:

Alıcı kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Yeniçağa ilçe sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin 3.200-₺’den az olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.