TOKİ Bolu Yeniçağa başvurularında son 2 gün!

TOKİ Bolu Yeniçağa projesindeki 88 adet konut için başvuru dönemi 9 Ekim 2015 tarihinde sona erecek. Konutlar minimum 61 bin liradan satılacak.

TOKİ Bolu Yeniçağa başvurularında son 2 gün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca hayata geçirilen TOKİ Bolu Yeniçağa projesinde 88 adet konut 30 Eylül’de satışa çıkarıldı. Ziraat Bankası’nın Bolu Yeniçağa Şubesi’ne yapılacak başvurular için 2 gün kaldı. Başvuru süreci 9 Ekim 2015 tarihinde sona erecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Bolu Yeniçağa TOKİ evleri, 61 bin ile 130 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Yüzde 12, 15 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak projede aylık taksitler ise 206 liradan başlayacak.

TOKİ Bolu Yeniçağa başvuru şartları

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Yeniçağa ilçe sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin 3.200-₺’den az olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.