TOKİ Burdur Gölhisar başvuruları 31 Aralık’ta son

TOKİ Burdur Gölhisar projesinde 6 adet konutun başvuru dönemi 31 Aralık 2014’te sona eriyor.

TOKİ Burdur Gölhisar başvuruları 31 Aralık’ta son

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur'da hayata geçirilen TOKİ Burdur Gölhisar projesi dahilinde toplam 6 adet konutun 10 Kasım 2014'te başlayan başvuru süreci, 31 Aralık 2014'te sona erecek. Başvurular, Ziraat Bankası'nın tüm şubelerine yapılabilecek.

TOKİ Burdur Gölhisar fiyatları 72 bin 327 TL'den başlıyor, 117 bin 436 TL'ye kadar yükseliyor. 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 353 TL ile 831 TL arasında değişiklik gösteriyor.
Projede B1 tipi yani 2+1 konutlarda konut almak isteyenlerin Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası'nda (www.toki.gov.tr) yer alan Alt Gelir Grubu Başvuru Şartlarını taşıyor olmaları gerekiyor. Ancak Burdur Gölhisar sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak kaydıyla ikamet şartı da kaldırıldı.

TOKİ Burdur Gölhisar projesi ile ilgili TOKİ tarafından yapılan açıklama ise aşağıda yer alıyor;

"*C tipi konutlarda "Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartları kaldırılmıştır.

*C tipi konutlarda açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için "konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri" şartları kaldırılmıştır."

Firma Bilgisi: Toki