TOKİ Bursa Gürsu’da teslimler 30 Haziran’da sona eriyor

TOKİ Bursa Gürsu Konutları için 9 Mayıs 2014’te başlayan teslimler 30 Haziran 2014’te sona eriyor

TOKİ Bursa Gürsu’da teslimler 30 Haziran’da sona eriyor

6 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen TOKİ Bursa Gürsu projesinde toplam 1776 konutun teslim süreci 9 Mayıs 2014’te başlamıştı. Konutların teslimleri 30 Haziran 2014’e kadar devam edecek.

TOKİ Bursa Gürsu konutlarının teslimi için TOKİ tarafından yayınlanan bilgilendirme ise aşağıda yer alıyor;

Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Renktaş Mimarlık Ltd.Şti. aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

*Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T.Halk Bankası A.Ş. Gürsu Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

*Konut teslimleri Gürsu Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

*Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

*3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.Halk Bankası A.Ş. Bursa Gürsu Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

*Konut alıcılarından ortak gider avans bedeli 1. taksiti olmak üzere, B1 tipi 2+1 nitelikli 84,92 m² büyüklüğündeki konutlar için, 555,00 TL; DY tipi 2+1 nitelikli 64,71 m² büyüklüğündeki konutlar için, 430,00 TL ve C1 tipi 3+1 nitelikli 120,12 m² büyüklüğündeki konutlar için 774,00 TL tahsil edilecektir.

*Doğalgaz için belirlenen abonelik bedeli 374,30 TL (KDV dahil) alıcılardan defaten tahsil edilecektir. Doğalgaz abonmanlık bedellerini ödemeyenlerin konutları teslim edilmeyecektir.

*Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

*Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı).

*Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası.

*Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi.

*KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

*Ortak gider avansının yatırıldığına dair belge.

*Doğalgaz abonmanlık bedellerinin yatırıldığına ilişkin belge.

*Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.

Firma Bilgisi: Toki